[Home Page]

Problémy lidí s osobními počítači

Bill Gates vyhlásil, že kdyby se automobilový průmysl vyvíjel stejně rychle jako počítačový, "měli bychom dnes auta za 25 dolarů, které by ujely 2500 kilometrů na 5 litrů benzínu".

Na to prý reagoval šéf automobilky General Motors seznamem dalších vlastností, které by auta měla, kdyby se podobala počítačům:

1. Auto by z neznámých příčin 2x denně havarovalo.

2. Po každém přemalování čar na cestě by jste si museli koupit nové auto.

3. Čas od času by určitý manévr (například prudké otočení volantem doleva) způsobilo zastavení auta, a kdybyste chtěli pokračovat v jízdě, museli byste vystoupit a znovu nastoupit.

4. Airbagy by se vás před nafouknutím zeptaly: "Opravdu chcete airbagy nafouknout?"

5. Každé auto by směl používat jenom jeden řidič a půjčení auta (i příbuznému) by se považovalo za porušení licenční dohody.

6. Kontrolky indikující nedostatek oleje, teplotu vody a stav paliva by nahradila jediná kontrolka "Kritické chyby auta".

7. Firma Apple by vyráběla auta poháněné solární energií, spolehlivější, 5x rychlejší a s jednodušším ovládáním než auta od Microsoftu, ale jezdila by jenom na pěti procentech cest.

8. Čas od času by se auto samo bez zjevné příčiny zamklo a odemknout by se dalo jen trojhmatem: stlačení kliky dvěří + otočení klíčem v zapalování + podržení antény rádia.

9. Všichni majitelé aut by si museli koupit i luxusní sadu cestovních map, kterou vydává dceřinná společnost automobilky, bez ohledu na to, potřebujete-li ji, nebo ne. Když by mapy nebyly přikoupené a v autě, prudce by klesl výkon vozu.

10. Kdybyste chtěli vypnout motor, museli byste stlačit "Start".

redakce

vyvěšeno: 14.06.2005
ID článku: 1723
další informace:www.zememeric.cz/clanek.php?zaznam=1722
www.root.cz/zpravicky/cuzk-nepodporuje-alternativni-prohlizece/


Z časopisu Zeměměřič č. 05-05
[Server] Zajímavosti [Pošta]