[Home Page]

Nově otevřené democentrum Hewlett-Packard

Nové democentrum bylo slavnostně otevřeno 28. července a začalo fungovat od 1. srpna letošního roku. Vzniklo ve spolupráci společností Hewlett-Packard a DNS.

Jeho prostory jsou určeny pro prezentaci tiskáren HP koncovým uživatelům ve spolupráci s obchodními partnery HP. Centrum jako takové není ve službách firmy žádnou novinkou. Historicky navazuje na předchozí democentrum velkoformátového tisku, které existovalo od roku 1998.

Rozsah prezentací začíná u zkušebních a ukázkových výtisků, pokračuje prezentacemi tisku z aplikací nebo RIPů a končí u demonstrace komplexního systému pro inteligentní tisk nebo správu dokumentů. Democentrum HP je vybaveno kompletní řadou tiskáren a multifunkčních zařízení pro kancelářský tisk, malonákladový tisk a velkoformátový tisk. Součástí democentra jsou i softwarové aplikace, které přímo souvisí s problematikou tisku – tiskové RIPy, systémy pro správu barev, systémy pro správu dokumentů apod. Vše je vzájemně propojené, takže je možné prezentovat plně funkční instalaci tak, jak vypadá v každodenní praxi a funkcionalitě. Odborné znalosti technických konzultantů democentra jsou založeny na jejich dlouholetých zkušenostech s tiskárnami HP.

HP Commercial Printing

Část Democentra HP je nazvaná Commercial Printing“. Ta je zaměřena na problematiku kancelářského a malonákladového tisku a na správu dokumentů. Je vybavena mimo jiné tiskárnami HP Color LaserJet 9500mfp, HP LaserJet 9050mfp a HP LaserJet 4345mfp, včetně multifunkčních vstupních a výstupních zařízení, zařízením pro digitalizaci dokumentů HP Digital Sender 9200.

HP Large Format Printing

Část democentra, věnovaná velkoformátovému tisku, pokrývá kompletně potřeby v oblasti tisku z technických a grafických aplikací a RIPů. Tato část je vybavena jak „stolními“ velkoformátovými tiskárnami řady HP DesignJet 30/90/130, 70/110plus, tak i klasickými plotry řady HP DesignJet 500/800/1000/4000/5500 a 815mfp. Součástí vybavení jsou softwarové RIPy pro platformy Windows a Macintosh.

Nejen tisk, ale i přednášky, prezentace a školení

Democentrum HP umožňuje kromě předvedení řešení a produktů ve specializované místnosti také organizování přednášek, prezentací nebo školení. Dvě místnosti, každá s kapacitou cca 30 osob, mohou být vybaveny počítačovou technikou pro stejný počet návštěvníků nebo mohou být spojeny do jedné velké místnosti. Tiskárny a plotry jsou hned vedle, takže seminář může být snadno doplněn o praktické ukázky.

Democentrum je přístupné pro všechny partnery HP pro jejich vlastní nebo pro společné aktivity.

Partneři HP si prostory mohou rezervovat on-line.

Zájemci o koupi plotru nebo velkoformátové tiskárny mohou democentrum rovněž využít. Po rezervaci schůzky s obchodním zástupcem si tak mohou nechat předvést vše, co potřebují pro své tiskové potřeby.

Až si budete schůzku plánovat, rezervujte si na předvádění tisku minimálně dvě hodiny času, k vidění a zkoušení je toho skutečně hodně.

Democentrum se nachází v 9. patře budovy Beta pražského BB Centra.

redakce, zpráva DNS a HP

vyvěšeno: 06.08.2005
poslední aktualizace: 09.08.2005
ID článku: 1794
další informace: www.democentrumhp.cz


Z časopisu Zeměměřič č. 05-06+07
[Server] Různé [Pošta]