[Home Page]

IMTA a SHOCart

24. – 25. února 2006 se bude v Českém Krumlově konat největší kartografická akce v dějinách naší země – konference a obchodní přehlídka sdružení International Map Trade Association, jehož členem je i nejvýznamnější česká kartografická společnost SHOCart.

Mohl byste ve zkratce představit IMTA?
IMTA je mezinárodní asociace subjektů zabývajících se mapami ve všech podobách, ať už jsou to prodejci, distributoři, výrobci či poskytovatelé souvisejících služeb, jako např. poskytovatelé dat, ale i specializované tiskárny nebo výrobci syntetických papírů.

Kdy se stal SHOCart členem International Map Trade Association?
Jsme členy od r. 1997.

Jaké výhody a závazky vyplývají z členství?
Jediným závazkem jsou členské příspěvky, výhodou jsou užší kontakty s partnery, možnost participace na výstavách, atp.

Co pozitivního přineslo členství vydavatelství SHOCart?
Zejména navázání obchodní spolupráce se zahraničními firmami. Trh s mapami je poměrně nasycený a než od nového neznámého výrobce něco akceptuje, tak to trvá poměrně dlouho.

Kterým společnostem byste doporučil vstup do IMTA a proč?
Firmám, které mapy vyrábějí nebo s nimi obchodují, aby si udržovaly přehled.

Proč se vedení IMTA rozhodlo pro uspořádání konference a obchodní přehlídky v České republice a Českém Krumlově?
Hostitelské země se střídají a naší snahou bylo přivést naše přátele do Česka. Český Krumlov jsme preferovali pro jeho historickou malebnost, a věříme, že se zde účastníkům konference bude líbit. Záměrem bylo představit něco víc, než jen Prahu, kterou samozřejmě většina z nich navštíví při svém příjezdu či odjezdu z republiky. Předsednictvo si samozřejmě navrhované lokality prohlédlo již vloni na podzim a naše nabídka je opravdu nadchla.

Co očekáváte od jejího uskutečnění v České republice?
Zvýšení mezinárodní prestiže českých vydavatelů map, předvedení zahraniční mapové produkce našim zájemcům z řad odborné i laické veřejnosti a v neposlední řadě také zlepšení povědomí cizinců o České republice.

Jakou roli zde bude hrát SHOCart?
Jsme jedním ze sponzorů akce a věříme, že se nám spolu s ostatními podaří vytvořit příjemnou atmosféru a přilákat další návštěvníky.

Co nám konference a obchodní přehlídka nabídne?
Výroční konference je provázena odbornými semináři na téma mapy a mobilní technika, na obchodní přehlídce se představí produkce evropských i mimoevropských firem. Součástí je i soutěž o nejlepší mapu, atlas, nástěnnou mapu a digitální produkt roku.
Mimořádně se mohou na obchodní přehlídce prezentovat i nečlenové IMTA.

Akce bude pouze pro uzavřenou skupinu lidí nebo se jí může zúčastnit i širší odborná, potažmo i laická veřejnost?
První den konference je vyhrazen jen pro členy IMTA, druhý den (sobota) bude přístupný i pro veřejnost a věříme, že zejména odborná veřejnost této možnosti využije. Nepodařilo se nám sice vyjednat zcela volný vstup, nicméně vstupné bude v přijatelné výši 50 Kč.

Na závěr se pokuste pozvat potenciální návštěvníky.
Pokud máte rádi mapy a chcete shlédnout průřez jejich produkce nebo třeba hledáte speciální titul pro Vaši netradiční dovolenou, určitě přijeďte do Českého Krumlova, kde se ve dnech 24. a 25. února 2006 v zámecké jízdárně koná výroční konference evropské sekce IMTA.

Na otázky Jakuba Zmrzlíka odpovídali Bohumil Háj a Zbyněk Krejčík, spolumajitelé společnosti SHOCart

vyvěšeno: 19.01.2006
ID článku: 1919


Z časopisu Zeměměřič č. 06-01a02
[Server] Kartografie [Pošta]