[Home Page]

IMTA – Collins Bartholomew

Ve dnech 24. a 25. února se v Českém Krumlově uskuteční konference a obchodní přehlídka IMTA. Každý den Vám přinášíme profil jedné vystavující společnosti. Dnes představujeme firmu Collins Bartholomew.

Společnost Collins Bartholomew vznikla až v devadesátých letech dvacátého století, kdy si přední světový nakladatelský dům HarperCollins vzal pod svá křídla britské kartografické společnosti William Collins Sons, Bartholomew, Times Books a Geographia. Collins Barholomew má kartografické pracoviště v Glasgow. Kořeny společnosti sahají do roku 1826 do Edinburghu, kde byla založena firma Bartholomew, nejslavnější a nejrespektovanější privátní kartografické sdružení ve Velké Británii.

Společnost vytváří prakticky všechny typy kartografických produktů, na trhu se můžeme setkat s atlasy světa, mapami světa, světadílů, států, regionů, plány měst, turistickými mapami, automapami a autoatlasy, kartografickými produkty pro školy. V současné době se uskupení Collins Bartholomew řadí k nejdůležitějším kartografickým společnostem na světě.

Jakub Zmrzlík

vyvěšeno: 13.02.2006
ID článku: 1964
další informace: www.bartholomewmaps.com

Tento příspěvek zde zveřejnil přispěvovatel Jakub Zmrzlík a nemusí vyjadřovat názory a stanoviska redakce


Z časopisu Zeměměřič č. 06-01a02
[Server] Kartografie [Pošta]