[Home Page]

Daj-li medaili…

Daj-li medaili…
…nedaj-li medaili našim sportovcům, trnuli jsme při sledování výkonů podávaných na olympiádě. Sledujeme (stejně jako 97 účastníků) různé výkony v konferenci KATASTR. Někomu by se slušelo i zde medaili dáti, jiného však z oboru hnáti. Pokusíme se na příště připravit obsáhlejší výstup z konference. Teď jsme už nestihli více než »možné zneužití informace katastrálním úředníkem«. Občas mám pocit, že právě emailová konference KATASTR je jediná platforma, kde se snaží diskutovat o skutečných věcech soukromníci s úředníky. Chvála za to.

Jako ocenění hrdinství všech zeměměřičů, kteří i letošní tuhou zimu proměřili venku, přinášíme obálku. Naštěstí už začíná jaro. O naší Komoře není slyšet, ale Svaz měl na konci února sjezd a volbu nové Rady. Uvidíme, co bude dál. Přejme si, ať jsou jejich výkony také medailové.

Co bude dál jistě nevěděl ani anglický král Charles II., který v únoru po čtyři pondělní večery vstupoval v nenápadné historické fresce do našich domovů. Loni to bylo 330 let, co právě on založil královskou hvězdárnu v Greenwichi. Několika články si postupně připomeneme tento počin, jenž i po letech lze nazvat medailový. Chtěli jsme to připomenout už loni, ale nestihli jsme to. Každý nemůžeme být medailový, ale opravdu u každého čísla si říkáme: daj-li nám za něj čtenáři medaili? Nedávají, ale předplácejí si. Díky za to.

(Úvodník Zeměměřiče 3/06)

Radek PETR

vyvěšeno: 02.03.2006
poslední aktualizace: 03.03.2006
ID článku: 1986
další informace: www.zememeric.cz/index.php?cislo=06-03


Z časopisu Zeměměřič č. 06-03
[Server] Úvodník [Pošta]