[Home Page]

O čem se psalo v týdnu 3/04 - 9/04 2006 v médiích

O čem se psalo minulý týden ( 20

V časopisu Click! .byla popsána softwarová aplikace InfoMapa 13 Complete Edition - mapa České republiky a Slovenska od společnosti Pjsoft. Je to mapa ČR a SR včetně měst, lokalizace na úrovni ulice a čísla popisného, navigace s pomocí GPS, spolupráce s CD Elektronické jízdní řády umožňuje import uživatelských databází. Cena s DPH 35.688,10 Kč.
(4.4.2006, Click!)

Sdružení Český zavináč oznámilo v rámci programu slavnostního večera mezinárodní konference ISSS 2005 v Hradci Králové výsledky soutěže Český zavináč. Letos byla udělena dvě čestná uznání, a to projektu České spořitelny - Ověřování vlastnictví nemovitosti pomocí dálkového přístupu ke katastru nemovitostí pro potřeby posuzování hypotečních úvěrů a projektu Úřadu MČ Praha 6 - Ověřování vlastnictví nemovitosti pomocí dálkového přístupu ke katastru nemovitostí. Sdružení Český zavináč se letos rozhodlo udělit dvě čestná uznání projektům navazujícím na propracovaný systém Českého úřadu zeměměřického a katastrálního, který vedle bezplatného Nahlížení do katastru nemovitostí umožňuje i poskytování řady on-line služeb pro veřejnou správu.
(4.4.2006, istrategie.cz , ceska-media.cz )

Do příštího pátku je možné nahlédnout do nového katastrálního plánu území Český Krumlov. "Stávající grafická mapa se mění na digitální. Výměru jednotlivých parcel jsme vypočítali s vyšší přesností, takže u většiny se změní údaje oproti dosud evidovaným," vysvětlil včera ředitel Katastrálního úřadu Č. Krumlov Pavel Mori.
(5.4.2006, Českokrumlovské listy, 7.4.2006 Českokrumlovské listy)


Pojišťovny mají v ruce povodňové mapy. Česká asociace pojišťoven (ČAP) ve spolupráci s českou firmou MultiMedia Computer připravila pro pojišťovny Geografický informační systém (GIS). Jde o interaktivní digitální zobrazení rizikových území pro celou Českou republiku. GIS využívá přesných údajů Českého hydrometeorologického ústavu, Českého úřadu zeměměřického a katastrálního, Českého statistického úřadu a komerčních poskytovatelů geografických dat.
(6.4.2006, Ekonom, ekonom.cz, 9.4.2006 FinWeb.cz )

Česká televize uvedla, že pražský katastrální úřad nabízí mimopražským úředníkům 10.000 korun navíc k současnému platu a úhradu ubytování a cestovného, pokud se na půl roku přestěhují do hlavního města a budou Praze pomáhat s katastrální agendou.
(9.4.2006 iHNed.cz , ekonomika.ihned.cz )

Ing. Miroslav Pelc

vyvěšeno: 10.04.2006
ID článku: 2029
další informace: www.vugtk.cz/vystrizky/indvys.html


Z časopisu Zeměměřič č. 06-04
[Server] Přečtěte siZajímavosti [Pošta]