[Home Page]

Autodesk představil MapGuide 2007 v komerční verzi

Autodesk 5. června představil komerční verzi své open source platformy webových map Autodesk MapGuide Enterprise 2007. Obsahuje všechny přednosti open source verze, navíc prošla důkladnějšími procesy kontroly kvality. Je k ní poskytována technická podpora, umožňuje připojení k dalším zdrojům dat včetně databází Oracle a SQL Server a také umožňuje integrovat aplikace třetích stran. K dispozici je také Autodesk MapGuide Studio 2007, prostředí pro vytváření a publikování map a souvisejících dat.

'MapGuide Open Source i Autodesk MapGuide Enterprise nabízejí zákazníkům přednosti otevřeného softwaru – silnou komunitu, rychlé inovace a možnost snadno software přizpůsobit,' řekl Chris Bradshaw, viceprezident Infrastructure Solutions Division společnosti Autodesk. 'Autodesk MapGuide Enterprise navíc zákazníkům poskytuje podporu jedné z největších softwarových společností světa.'

Mezi výhody předplacení aplikace Autodesk MapGuide Enterprise patří možnost:

Autodesk MapGuide: Výkonná a flexibilní platforma webových map

MapGuide Open Source i Autodesk MapGuide Enterprise 2007 poskytují výkonnou novou platformu pro vytváření a publikování map i souvisejících informací na webu. Technologie MapGuide v kombinaci s nejnovějšími nástroji PHP, .NET a Java umožňuje rychle vytvářet výkonné aplikace pro serverová prostředí Windows a Linux. Vývojáři mohou publikovat prostorová zobrazení interně, po webu nebo pomocí formátu DWF. Aplikace postavené na platformě MapGuide poskytují uživatelům rychlejší a flexibilnější možnosti dotazování, analýzy a zobrazování důležitých prostorových informací.

 

Autodesk MapGuide Studio 2007: Jednoduché vytváření webových map

Autodesk MapGuide Studio optimalizuje všechny aspekty přípravy map a geoprostorových dat k distribuci po internetu nebo v terénu. Uživatelé produktů MapGuide Open Source a Autodesk MapGuide Enterprise 2007 mohou s jeho pomocí vytvářet stylizované vrstvy a atraktivní mapy a přidávat je k existujícím aplikacím, publikovat je na internetu nebo přizpůsobit pro použití v podniku, místní samosprávě nebo v terénu. Uživatelé aplikace Autodesk MapGuide Studio mohou používat desítky předem připravených funkcí, stejně jako mohou definovat vlastní tlačítka a nabídky. Autodesk MapGuide Studio optimalizuje agregaci a publikování geoprostorových dat, umožňuje rychle vytvářet mapy a přizpůsobení s využitím dříve vytvořených map a výkresů. Navíc odstraňuje nutnost používat různé nástroje pro načítání různých typů dat, připojování k databázím a publikování na webu.

Kořeny open source technologie

Aplikace Autodesk MapGuide Enterprise 2007 vychází z projektu MapGuide Open Source, který hostuje nadace Open Source Geospatial Foundation (OSGeo - www.osgeo.org), nezisková organizace, jejímž posláním je podporovat a prosazovat spolupráci na vývoji otevřených geoprostorových technologií a dat. Poskytuje finanční, organizační a právní podporu širší open source geoprostorové komunitě. Slouží také jako nezávislá právnická osoba, jíž mohou členové komunity věnovat kód, finanční zdroje a další prostředky s jistotou, že jejich příspěvky budou uchovány k veřejnému prospěchu. OSGeo vystupuje jako zastupující organizace open source geoprostorové komunity a poskytuje společné fórum a sdílenou infrastrukturu pro lepší spolupráci na projektech. Všechny projekty nadace jsou volně k dispozici a zájemci je mohou využívat v rámci podmínek open source licencí certifikovaných organizací OSI. Nadace OSGeo se od založení v listopadu 2005 setkává s povzbuzujícími úspěchy: server spuštěný 7. března 2006 v tuto chvíli hostuje osm projektů a počet jeho registrovaných členů každý měsíc stoupá o 33 procenta.

Distribuce a dostupnost

Autodesk počítá s tím, že produkty Autodesk MapGuide Enterprise 2007 a Autodesk MapGuide Studio 2007 budou v angličtině celosvětově k dispozici v červenci 2006, do budoucna jsou plánovány i lokalizované verze. Další informace o produktech MapGuide najdete na adrese: www.autodesk.com/mapguide.

Autodesk, firemní příspěvek

vyvěšeno: 20.06.2006
ID článku: 2176
další informace: www.autodesk.com/mapguide

Tento příspěvek zde zveřejnil přispěvovatel redakce a nemusí vyjadřovat názory a stanoviska redakce


Z časopisu Zeměměřič č. 06-06a07
[Server] Software [Pošta]