[Home Page]

Mé budoucí projekty

V roce 2003, konkrétně 10. dubna, jsem něco hledal na webu a náhodou zavítal i na stránku Honzy Pytla z ČVUT a hned si z ní uložil text s názvem »Mé životní projekty«, kterým jsem chtěl dokumentovat aktivní přístup a zájem mladých lidí o náš obor, až se někdy budeme v Zeměměřiči podrobněji věnovat školství. To právě nastalo, a i když se ing. Jan Pytel věnuje dnes jiným aktivitám, snad pro ilustraci tři roky starý text z jeho stránek poslouží:

»Ahoj, během tohoto roku mám několik nápadů, které bych chtěl realizovat. Neb jsem v jádru líný člověk, velice by mě potěšilo, kdyby kdokoli, kdo má zájem na vytváření geodetických programů, projevil zájem a ozval se mi. Mé budoucí projekty, o kterých v současné době uvažuji, či je mám již z části hotovy:

...

Nechávám na vás. Pokud kdokoli při svém studiu či v praxi narazí na problém z našeho oboru, který není uspokojivě programově řešen, stačí napsat. Pokud mě daná problematika zaujme, mohu vyhovět.

PS: Pro eventuální spolupracovníky: drtivá většina mých projektů byla a je psána v C++. V případě domluvy můžu (ač nerad) zvolit pro daný projekt i jiný progr. jazyk: C, Pascal, Perl.«

V říjnu 2006 jsme si zjišťovali, jak to všechno dopadlo. Honza nakonec vyrazil jinou cestou a dělal jiné projekty (kromě práce na Gamě, tvorbě Rocinante a webových geodetických aplikací). Když totiž například s Petrem Součkem chtěli psát univerzální aplikaci pro transformaci měření z »libovolné totálky« do univerzálního XML souboru, narazili na neochotu firem poskytnout formáty... - to jsou věci které entuziasmus naprosto zchladí.

Zdroj: webové stránky Honzy Pytla na GAMA, duben 2003

vyvěšeno: 06.10.2006
poslední aktualizace: 01.11.2006
ID článku: 2269


Z časopisu Zeměměřič č. 06-10
[Server] Školství [Pošta]