[Home Page]

Praha In line a Krkonoše mají novinářské diplomy

PRAHA (9.4.2008) – Česká asociace novinářů a publicistů cestovního ruchu udělovala za rok 2007 výroční ceny v kategoriích map a průvodců popisujících území České republiky. V anketě uskutečněné mezi členy vyšel s nejvyšším počtem hlasů v kategorii kartografických děl plán Prahy s tématickým obsahem pro bruslaře Praha – In line v měřítku 1:20 000 z produkce Kartografie Praha. V kategorii průvodců získala nejvíce novinářských hlasů výpravná vlastivědná publikace Krkonoše z pražského vydavatelství Baset.

„Jde o první plán, který s tímto tématickým obsahem vyšel v Evropě a jsem rád, že si originality všimli novináři,“ řekl ředitel Kartografie Praha Vít Štěpánek po převzetí diplomu.
Výpravná vlastivědná publikace Krkonoše z pražského vydavatelství Baset vzbudila pozornost svojí obsáhlostí . „Titul Krkonoše není zrovna průvodce do kapsy, neboť kniha váží čtyři a půl kilogramu, ale máme ohlasy, že Krkonoše slouží rovněž k plánování turistických výprav do těchto hor a využívají ji i cestovní kanceláře a školy,“ upřesnil za vydavatelství BASET diplom přebírající Miloš Uhlíř.
Novinářskou osobností, jež předávala diplomy za rok 2007, byla tentokrát dlouholetá rozhlasová redaktorka Marie Kysilková, která nyní práci s mikrofonem zaměnila za redakční počítač časopisu 100 + 1.
Na vyhodnocení ankety se podílí řadu let i prodejna KIWI v Praze, kde je také uvnitř prodejny část výlohy věnována výsledkům této ankety.

Novinářská asociace uděluje ceny od roku 1997 a na rozdíl od ostatních soutěží a anket je tato zvláštní tím, že vydavatelé se do ní nepřihlašují, ale nominaci sedmi titulů z každé kategorie, o kterých se hlasuje, je prováděna na základě výběru pětičlenné komise, která je podrobně obeznámena z celkovou produkcí.
Fotografie z předávání od KArolíny Skálové naleznete na webu vimevite.cz

Petr Skála

vyvěšeno: 11.04.2008
ID článku: 2861
další informace: vimevite.cz/index.php?page=1&ida=519

Tento příspěvek zde zveřejnil přispěvovatel Petr Skála a nemusí vyjadřovat názory a stanoviska redakce


Z časopisu Zeměměřič č. 08-05a06
[Server] KartografieZ domova [Pošta]