[Home Page]

Diplomy za Mapy roku 2007 byly předány

V rámci programu druhého dne veletrhu Svět knihy byly 25. dubna 2008 slavnostně vyhlášeny výsledky jubilejního 10. ročníku prestižní kartografické soutěže Mapa roku.
Do soutěže bylo 30 producenty přihlášeno celkem 135 kartografických děl z celé České republiky. Porota tentokrát diplomy moc nerozhazovala a tak vítěze ve dvou kategoriích ani nevyhlásila.

Titul Mapa roku 2007 v kategorii Atlasy, soubory a edice map získala Edice cyklomapy Česko 1:60 000 od firmy SHOCART Zádveřice. Diplom převzal Karel Kršák, jemuž z deseti procent firma patří.

V kategorii samostatná kartografická díla získala prvenství Geologická mapa ČR 1:500 000, vydaná Geologickou službou České republiky. Za službu diplom převzala jedna z tvůrců mapy Michaela Zemková.

V kategorii Kartografické výsledky studentských prací zvítězil Lukáš Pavelec Univerzity Palackého s mapou Florbalové oddíly ČR.

V kategorii digitálních produktů prvenství patří produktu Mapa Prahy a ČR - InfoMapa 2007 - Home Edition 2007 připravena ve firmě PJ Soft.

V kategoriích Školní produkty a kartografická díla na internetu nebyly ceny vyhlášeny. Zvláštní oceněnění Kartografické společnosti byla předána nejdříve Českému hydrometeorologickému úřadu za Atlas podnebí Česka, jehož představitelé si ocenění převzali osobně.
Další ocenění putovalo do nakladatelství Dryada za Satelitní atlas pyramid, z nichž jeden z cen přebírajících byl Vladimír Bruna, spoluautor a proděkan Fakulty životního prostředí Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, který k pořízení společné fotografie držitelů po vzoru sportovců přivedl i svého potomka, jemuž bylo očividně méně než je stáří ankety.

Ředitel Výzkumného ústavu geodetického, topografického a kartografického ve Zdibech František Beneš pak předal cenu za nejčastější zastoupení v nominacích a mezi vítězi deseti ročníků soutěže Mapa roku Karlovi Kršákovi ze SHOCARTu Zádveřice, kterému nechyběla stylová kravata s obrazem mapy od zahraničního konkurečního vydavatele.
\" Možná, že to byla poslední cena tohoto vydavatele, \" zaznělo zdá se, že zasvěceně z pléna narážkou na změny ve vlastnických vztazích ve firmě, která už od února 2008 nepatří jen ogarům z Valašska.

Po skončení předávání si hosté pochutnali na dortu, který upekla Alena Vondráková, výkonná tajemnice soutěže a studentka olomoucké univerzity v jedné osobě, jež se v době slavnostního předávání léčila podle slov předsedy poroty Víta Voženílka s namoženými plotýnkami doma. \"Dort nám chutná \", vzkazovali dort konzumující účastníci události churavé Aleně.

\" Deset let, to je pěkný věk. Možná, že bychom se měli v Kartografické společnosti zamyslet, jak se soutěží dál, \" podotkl Vít Voženík, který celé předávání moderoval.

Fotografie z akce a další podrobnosti jsou na vimevite.cz

Petr Skála

vyvěšeno: 27.04.2008
poslední aktualizace: 28.04.2008
ID článku: 2881
další informace: vimevite.cz/index.php?page=1&ida=528

Tento příspěvek zde zveřejnil přispěvovatel Petr Skála a nemusí vyjadřovat názory a stanoviska redakce


Z časopisu Zeměměřič č. 08-05a06
[Server] KartografieZ domova [Pošta]