[Home Page]

Gefos Praha vyhrál i nad Pouliční směskou

Volejbalového turnaje geodetů a kartografů se 17. května 2008 zúčastnilo 20 z 22 původně nahlášených týmů. Tým Cartotrophy (kartografové a geoinformatici Masarykovy univerzity) nedorazil a omluvou se ani neobtěžoval. Generálním partnerem byla společnost GEFOS, a.s. a hlavním partnerem Geodézie Česká Třebová, s.r.o. a partnery firmy AZIMUT CZ, s.r.o. a GKS-geodetická kancelář, s.r.o. Mediální partnery opět byly časopisy Zeměměřič a GeoBusiness, portály Geoinformatika.sk a Rsport. Potřetí převzal záštitu nad tímto volejbalovým turnajem profesor kartografie na ČVUT ing. Bohuslav Veverka, DrSC.

Loňský vítěz Gefos Praha prvenství obhájil i letos a překvapivě (zdánlivě) ztratil jediný bod za remízu s nováčkem soutěže týmem Geosu Litoměřice, kterému tento bod pomohl k postupu do osmifinále. Právě Geos Litoměřice, organizátor jiné sportovní soutěže Geodesia rallye ČR, se postaral a nervydrásající osmifinále 31:33 s Jirčany. Mezi Gefosem Jih a Gepardem rozhodl o postupu Gefosu do osmifinále jediný míč ze vzájemného utkání! A do malého play-off spadli Ouřadové, neboť předseda rezortu ČÚZK byl na mezinárodních geodetických dnech v Polsku a nehrál. Pedagogové z týmu Oldies zůstali jediným družstvem, kterému se v základních skupinách nepodařilo získat žádný bod, přes to byla jejich účast ozdobou turnaje. Krásný volejbal nabídlo finále mezi týmy Gefos Praha a Pouliční směska. Ze 3. místa se radoval tým SK GEO Č. Třebová a na 4. místě skončila Plzeňská směs. Organizátor turnaje skončil letos až na 12. místě. Příští turnaj určitě nebude o víkendu 14.-16. května 2009, kdy se konají další Česko-polsko-slovenské geodetické dny.