[Home Page]

Dopis (ne)čtenářům Zeměměřiče

Vážený nečtenáři Zeměměřiče,

raději bychom ale psali BUDOUCÍ čtenáři. Podle naší evidence časopis na tuto vaši adresu neodebíráte. Nás zajímá proč?

Zeměměřič letos vychází již 15. rokem a tedy měl dost času, aby se dostal i k vám. V roce 2008 jsme podstatně změnili jeho tvář – je větší, výstavnější (reprezentující obor), barevnější a více vyprofilovaný. V každém čísle přináší řadu užitečných informací... „samé klady a pozitiva“. Předplatitelé přibývají... Proč ale časopis neodebíráte právě vy?

Pan Novák, ředitel firmy, si předplatil časopis pouze pro sebe s tím, že si časopis mohou jeho zaměstnanci vždy půjčit. Zjistil však, že nad ním ztratil přehled a spousta čísel se mu někde po firmě ztratila. Proto objednal další výtisky – na každých 5 zaměstnanců jeden výtisk. Od té doby má „svého Zeměměřiče“ vždy po ruce a dokonce i zaměstnanci prý méně marodí.

Paní Novotná pracuje jako personalistka (HR manager) v geodetické firmě. Všimla si, že obsah Zeměměřiče pomáhá tříbit svými testy a soutěžemi mysl zaměstnanců. Dokonce mohou i něco vyhrát (třeba 2000 Kč od GEPRO), takže ve firmě prosadila firemní příspěvek 250 Kč pro zaměstnance, kteří si předplatí časopis. Produktivita jejich práce se prý zvedla okamžitě o 1 %.

Pan Veselý byl zaměstnancem ve firmě a nyní je na úřadě. Je již pár let ze školy a nestíhá sledovat všechny novinky. Stále častěji cítí nutnost nějakého profesního vzdělávání, aby ve své odbornosti nezakrněl. Tím nejmenším krůčkem, který mohl udělat, bylo předplacení oborového časopisu a jeho pravidelné čtení. Nebýt Zeměměřiče, tak by se prý některé vnitrorezortní informace snad ani nedozvěděl.

Pan Beneš nemá vůbec na nic čas. Stále dělá na zakázkách v terénu nebo u PC. Nedostane se na žádné semináře nebo školení. Předplatil si ale časopis, který ho inspiroval k obměně přístrojového vybavení. Zase se stal pánem svého času a práce ho více baví. Dokonce začal jezdit i na semináře k tématům, které zná z časopisu. Zeměměřič si předplatil domů i do kanceláře. Za ty peníze se mu to vyplatí a nyní má čas na důkladné čtení tam i tam. Předplatné prý byla jeho nejlepší investice za poslední 2 roky.

Důchodce pan Nováček už nepracuje, ale geodézii věnoval celý svůj život. Rád si o oboru i dnes něco přečte. Zjistil, že na Webu Zeměměřiče není zdaleka všechno, co v papírovém časopise, takže přestal „šetřit“ a časopis si předplatil. Jeho povídání s vnoučaty se teď točí kolem laserového skenování, 3D modelaci atd. – tedy kolem témat, která před 10 roky, kdy končil svoji aktivní kariéru, byla „utopická“. Prý by chtěl díky Zeměměřiči navštěvovat i Univerzitu třetího věku.

Paní Malá je přesně jako vy – také neodebírá časopis, ale řekla si, že to zkusí. Menší formát ji vyhovoval lépe (vešel se do kabelky), ale letos zatím v každém čísle něco zajímavého našla tak svůj původní záměr, že si bude od kolegů časopis kopírovat, již opustila. Stránka časopisu při předplatném vychází jen na 1,80 Kč. Za tu cenu stránku barevně neoxeroxuje. Časopis si proto předplatila. Říká, že v životě prý už přišla o víc, ale je stále více spokojená a chystá se také přispívat do obsahu. Možnost podílet se na obsahu Zeměměřiče ji naprosto učarovala.


Jaký je váš příběh?
Napište nám co vy a časopis Zeměměřič? Zabere vám to jen chvilku času. Posíláme vám pro inspiraci ukázku časopisu. Moc o váš názor stojíme.

Časopis si můžete rovnou předplatit:
- elektronicky na www.zememeric.cz/objednavky - poštou nebo SMS (603787118) s udáním těchto údajů (jméno, firma, adresa, IČ, DIČ, email...) - telefonem +420 251 565 572 (i záznamník a fax)

Jako důvod 40% slevy na předplatném uveďte „svátek sv. Tomáše, apoštola – patrona zeměměřičů“ (dnes 3. července) - pouze ale pokud si časopis objednáte do 31 dnů - 3. srpna 2008. Když nestihneme vyřídit vaši objednávku do 24 hodin, sleva se zvyšuje na 50 %, což zní opravdu neskutečně, ale je to tak. Svátek se má přeci pořádně oslavit.

Jsem zvědavý, jak zareagujete. Předplatné za 236 (196) Kč se rozhodně vyplatí.

Za redakci

Radek PETR, šéfredaktor, 3.7.2008

vyvěšeno: 03.07.2008
ID článku: 2967
další informace: www.zememeric.cz/objednavky


Z časopisu Zeměměřič č. 08-07a08
[Server] RůznéZajímavosti [Pošta]