[Home Page]

Petr Skála orlojníkem

Víme, že nevíte, že nastávající oslavenec Petr Skála ke svému širokému odbornému záběru bude od pondělí 29.6.2009 také oficiálním orlojníkem na Starém Městě Pražském.

K tomu se ale Petr Skála vypracoval krůček po krůčku. Je znám především jako velký popularizátor všeho možného, též učí geodézii na "hnojařině". Je i neúnavným dopisovatelem nejrůznějších plátků (občas i Zeměměřiče) a prodává např. v GastroBazaru i použité kuchyňské náčiní.  Již před více než rokem se vzdal mandátu v Senátu za Chomutovsko,  kde má chirurgickou praxi. Wikipedie o něm hovoří jako o výtvarníku a filmovém experimentátorovi. Zajímavý je jeho profil na lide.cz a také Petr Skála prodává i origo funglovky americký hadry.

Studentky s ním laškují a nedávno byl zvolen do Rady Svazu geodetů. To jeho výčet aktivit není zdaleka úplný - rugby atd., no a v sobotu oslavuje Petr Skála 55. narozeniny a od pondělí se stará Petr Skála i o Staroměstský orloj. Zanedlouho Petr Skála zastíní i jinou výraznou postavu našeho zeměměřictví – Járu Cimrmana.

Pověst praví, že když se Orloj zastaví, přijdou na naše země zlé časy. Držme Petrovi Skálovi palce, ať mu to v hlavě i na Orloji dlouho a spolehlivě tiká.

redakce

vyvěšeno: 25.06.2009
ID článku: 3413
další informace:cs.wikipedia.org/wiki/Petr_Skala
www.petrskala.cz
www.zememeric.cz/osobnosti/osobnost.php?ido=32


Z časopisu Zeměměřič č. 09-05a06
[Server]
Různé
Školství Zajímavosti
[Pošta]