[Home Page]

Podnikatelem roku Prahy a středních Čech se stal nadšený geodet Martin Hrdlička

Po listopadu 89 založil ing. Martin Hrdlička spolu se svým otcem jednu z prvních soukromých geodetických kanceláří v České republice. Uspěl zejména díky komplexnosti služeb, které dnes jeho firma nabízí i mimo geodézii.

Dne 10. února 2011 se Martin Hrdlička, majitel společnosti Hrdlička, s.r.o., stal Podnikatelem roku 2010 Prahy a Středních Čech. Diplom a trofej si v Praze převzal z rukou primátora Hlavního města Prahy Bohuslava Svobody, Magdaleny Souček, vedoucí partnerky pořadatelské společnosti Ernst & Young a Eduarda Kučery předsedy poroty a loňského vítěze.

Martin Hrdlička na idnes

Vítězstvím v regionu Praha a střední Čechy se Martin dostal mezi 6 finalistů celostátního kola. Vyhlášení výsledků Podnikatel roku 2010 pro celou Českou republiku proběhne 16.2. od 19h a měla by mu být věnována reportáž na ČT24. Ocenění podnikatel roku je významný signál pro společnost, že geodetické firmy jsou minimálně srovnatelné s ostatními. I kdyby Martin v celostátním kole se již neumístil, tak účast v šestici nejlepších v celé ČR je mimořádný úspěch českého zeměměřictví.

„Podnikatelé mají za sebou velmi těžké období, které nám opět ukázalo, že s podnikáním je spjato i velké riziko a zodpovědnost. Tato soutěž nám má připomenout, že úspěšní podnikatelé, kteří jsou ochotni riskovat a posouvat tak naši společnost kupředu, jsou vlastně novodobí hrdinové - vytvářejí pracovní příležitosti, často se významně podílejí na rozvoji regionu, jsou hybnou silou ekonomiky. Jsou však tak zabraní do budování firem, že o nich mnohokrát ani nevíme. A právě proto je důležité je zviditelňovat a oceňovat,“ říká Magdalena Souček, vedoucí partnerka Ernst & Young v České republice.

O SOUTĚŽI PODNIKATEL ROKU

Soutěž Podnikatel roku, která vybírá nejúspěšnější průkopníky v oblasti podnikání, byla založena společností Ernst & Young v USA v roce 1986. Během své existence se rozšířila do řady zemí celého světa a v současné době se pravidelně vyhlašuje již v téměř 50 zemích na šesti kontinentech.
Jejím cílem je ukázat veřejnosti vynikající osobní příklady na poli podnikání, které mohou být vzorem pro mladé, začínající podnikatele. Soutěž Podnikatel roku je koncipována jako mezinárodní, proto jsou kritéria, podle nichž jsou posuzováni jednotliví účastníci, ve všech zemích srovnatelná.

redakce

vyvěšeno: 15.02.2011
ID článku: 3949
další informace:www.podnikatelroku.cz
zpravy.e15.cz/domaci/podnikatelem-roku-pro-prahu-a-stredocesky-kraj-je-geodet-hrdlicka
praha.idnes.cz/podnikatelem-roku-prahy-a-strednich-cech-se-stal-nadseny-geodet-pvy-/praha-zpravy.asp?c=A110210_183750_praha-zpravy_sfo


Z časopisu Zeměměřič č. 11-01a02
[Server] Z domovaKGK [Pošta]