[Home Page]

Chomutovské události zpozdí vydání Zeměměřiče

Nespokojené firmy za podpory zaměstnanců KP svolaly na středu 30. března 2011 veřejné slyšení o poměrech na KP v Chomutově. Údajně se na akci nikdo z pozvaných představitelů rezortu nechystá, ale ředitel KÚ v Ústí ing. Čtvrtečka konečně po 3 letech začal jednat. Asi před 14 dny uskutečnil mezi zaměstnanci KP anketu, kterou přijel včera v pondělí 21. března do Chomutova vyhodnotit. Dlouho jednal za zavřenými dveřmi s ředitelkou, ale výsledek schůzky nebo co tam dělali nevíme.

Dnes brzy ráno (Tuesday, March 22, 2011 6:57 AM) Vedoucí oddělení metodiky a kontroly KÚ v Ústí ing. Bc. Monika Maštalířská zaslala několika firmám email následujícího znění:

Dobrý den, vážení vyhotovitelé GP.
Obracím se na Vás jako vedoucí oddělení metodiky a kontroly KÚ pro Ústecký kraj. Všichni dobře víme, jaká panuje na chomutovském KP situace. Pan ředitel se rozhodl tuto neudržitelnou situaci řešit, ale dříve, než Vás stihl obeslat naší pozvánkou ke společnému jednání, tak přišla pozvánka na veřejné slyšení. Náš názor je, že 30.3. nebude prostor pro jednání geodetů s vedením kraje, proto jsme se rozhodli neměnit náš záměr toto jednání uskutečnit.
Zveme Vás tedy na jednání s vedením kraje v pátek 25.3.2011 od 9:00 hod v zasedačce KÚ pro Ústecký kraj.
Vím, že je to všechno moc narychlo, ale termínem veřejného slyšení máme zmenšenou manévrovací možnost a opravdu bychom se s Vámi rádi setkali ještě před tímto slyšením (k jednání vyzvala svým mailem pana ředitele i Ing. Sasová).
Prosím Vás všechny ještě dnes o Vaši odpověď. Pokud se rozhodnete schůzku akceptovat,ale nevyhovuje Vám termín či místo jednání, prosím, dejte mi vědět a navrhněte něco jiného.
Všichni mne dobře znáte a znáte i mé postoje a názory, tak snad je i zbytečné psát, ž kdybych nevěřila v potřebnost takového jednání, tak bych Vás k němu nevyzývala.
Děkuji předem za Vaše odpovědi.
P.S.: pokud máte pocit, že jsem někoho vynechala, kdo by se měl také účastnit, přepošlete mu tento mail, anebo mi dejte vědět, abych ho mohla oslovit.


Do redakce nám zatím chodí emaily od současných i bývalých zaměstnanců KP, kde píší např.:

Vážený pane redaktore,
reaguji na vaši pozvánku na veřejné slyšení o poměrech na KP Chomutov. Obávám se, že na toto slyšení nebude nám, zaměstnancům KP Chomutov, dovoleno jít, neboť je to v pracovní době a navíc v úřední den a dovolenou si všichni vzít nemůžeme. A když už by z nás někdo šel a odvážil by se něco veřejně říct proti ředitelce, tak by pak "zakoušel peklo".
S čistým svědomím Vám můžu potvrdit, že šikana a ponižování na našem pracovišti opravdu existuje. Naše ředitelka se řídí heslem "já jsem paní ředitelka, já můžu všechno" a podle toho se k nám chová. Čte nám zaměstnancům e-maily, které zní na naše jméno (jmeno.prijmeni@cuzk.cz), klidně i otvírá a čte dopisy, na kterých je jako první jméno zaměstnance a pak až uveden katastrální úřad a adresa...
Vyžaduje, abychom vše dělali, jak si přeje ona a ve všem s ní souhlasili (i když nemá pravdu). Nemá ráda lidi, kteří mají svůj názor a pracují samostatně, chce, aby za ní každý chodil na radu, aby mohla o všem rozhodovat, ten kdo si dovolí v něčem s ní nesouhlasit, je špatný. Prémie se u nás nedostávají za vykonanou práci, ale podle oblíbenosti.
Před 14 dny proběhla na našem KP anketa "Šetření spokojenosti zaměstnanců na KP Chomutov - 2011", kterou sestavilo ředitelství v Ústí n.L.. Dnes jsme dostali vyhodnocení tohoto šetření. Výsledky pro naší ředitelku nedopadly nijak dobře, ale jaký z toho v Ústí udělají závěr, nevíme.
S pozdravem ...


a z dalšího vyberme:

...Vím o tom, že je tohle jedinečná šance. Ale mám strach z pomsty.
Na "Slyšení..." se asi nikdo ze stávajících pracovníků nedostane. Z několika důvodů-je to v pracovní době a ještě v úřední den. Navíc si myslíme, že paní ředitelka bude ve střehu a těm, kdo se tam ukáže to "spočítá"...A věřte, že to opravdu UMÍ.
Na téma spokojenosti na pracovišti jsme vyplňovali a odevzdávali anketu panu řediteli Čtvrečkovi minulý týden. Ještě neznáme oficiální výsledky, ale doufáme, že se je dozvíme a že budou pravdivé. (Proslýchá se totiž, že pro paní ředitelku vše dopadlo výborně, což nemůže být pravda!)
Šikana, urážky a ponižování jsou věci, které umí naše vedení výborně. Nemám přesný počet těch, co odešli z našeho KP. Někteří ve zkušební době (jsou mezi nimi i ti, co u nás "vydrželi" pouhé 3 dny až týden), někteří těsně po ní, ale hodně kolegů odešlo i po několika letech, právě kvůli neshodám s vedením. Bylo jich cca 20. Nepřeháním, možná i víc. Myslím si, že je to zarážející číslo, ale je zajímavé, že to nikomu nevadilo a nikdo s tím nic nedělal.
Děkuji geodetům za tuto akci a mají mou plnou podporu.

podpis, současný zaměstnanec KP Chomutov

Máme pokračovat ve zveřejňování podepsaných (i ověřených) odesilatelů nebo si celé záležitosti konečně někdo všimne? Máslo na hlavě mají od KÚ, přes ZKI v Liberci až na ČÚZK. Již výběrové řízení na pozici ředitelky KP v Chomutově bylo podivné a ředitelka zde zfalšovala svoji odbornou praxi. Předseda rezortu následně změnil pokyny pro výběrová řízení, kde již z odborné praxe slevil. Celé tři roky na toto zmanipulované výběrové řízení doplácejí zaměstnanci KP i firmy v Chomutově. Tyto tři roky změnily život desítkám lidí... Kdo za to ponese odpovědnost?
Pohár přetekl nejspíše po uveřejnění rozhovoru s ing. Čtvrtečkou v Zeměměřiči 1+2/2011 o Chomutovské fluktuaci, kdy ing. Čtvrtečka přiznal, že z KP odešel neobvykle vysoký počet zaměstnanců, ale jinak je KP nejlepší. Zeměměřiči na Chomutovsku vzali osud do svých rukou a začali jednat. Katastrální pracoviště - úřad státní správy v demokratické zemi nesmí být gubernií, která, když má výsledky, tak se o ní vrchnost nezajímá. Lidi v Chomutově už cinkají klíči a je jen otázkou, kam po vertikále změny na postech dolehnou.

Není žádný zavazující inzertní termín pro vydání Zeměměřiče 3+4/2011, tak věřím, že všichni čtenáři pochopí zhruba desetidenní zpoždění časopisu. Neznáme výsledek Chomutovských událostí, ale pokud nedopadne ve prospěch "pravdy a lásky" věnujeme mu v Zeměměřiči mimořádný rozsah.
S blížícím se termínem Veřejného slyšení snad konečně pukají ledy i na KP v Chomutově. Radikalizují se firmy, zaměstnanci a vlastně i tento text je psán pod vlivem smutných emailů od zaměstnanců státní správy. Takovou definitivu by jim nikdo nepřál, rozhodně ne důchodci a bývalí vedoucí pracovníci kp Chomutov ing. Kolínský a ing. Crha, kteří nepřetržitě celé tři roky za své bývalé spolupracovníky bojují s rezortními větrnými mlýny.

Jsme s vámi, buďte s námi.

za redakci Radek PETR

vyvěšeno: 22.03.2011
ID článku: 3965
další informace:www.zememeric.cz/clanek.php?zaznam=3960
www.zememeric.cz/clanek.php?zaznam=3964
www.zememeric.cz/clanek.php?zaznam=3963


Z časopisu Zeměměřič č. 11-03a04
[Server] Resort ČÚZKZ domova [Pošta]