[Home Page]

Lačnovská záhada objasněna


Dobrý den,
docela by mne zajímalo odborné vysvětlení výše prezentované záhady.
Obzvláště, když už k tomu byli povoláni geodeti. Je to podvod? Geofyzikální anomálie? Mohou se k tomu vyjádřit profesně zdatnější kolegové?

Zdraví Vladimír Svoboda

O vyjádření jsme požádali Komoru geodetů a kartografů Slovenské republiky a jejich vyjádření doplníme k tomuto článku. Co si o tom myslíte vy?
-----------------------------------------------------------------

Vyjádření odborníků:
Odpoveď je jednoduchá.
Ja som v televízii videl tú reportáž čo je zverejnená na You Tube, tiež som sa divil a neveril jej, ale o pár dní som v tej istej televízii videl druhú vysvetľujúcu reportáž, kde ukázali iného súkromného geodeta asi z blízkeho okolia, ktorý to premeral GPS a zistil, že o žiadnu záhadu nejde, ale len o optický klam. Čiže autá, ani voda nejdú do kopca, ale z kopca. Dotyčná učiteľka geodézie z blízkej priemyslovky (čo uskutočnila 1. mylné meranie), tam bola tiež, znovu to premerali, dostali to isté prevýšenie, ale priznala, že si zmýlili znamienko (pri nivelácii do domnelého kopca od zámery vpred odčítali zámeru vzad a nie opačne a tak dostali opačné znamienko). Ospravedlnila sa, že aj majster tesár sa utne.

Zdraví, Ján Hardoš, podpredsedu predstavenstva KGK SRInformaci o vysvětlení záhady nám poslali i další kolegové z ČR a SR. Někteří se slovy: Kdo umí, umí. Kdo neumí, učí. Všem děkujeme.


http://www.mapy.cz/s/31pv

mapka

redakce

vyvěšeno: 09.02.2012
poslední aktualizace: 15.02.2012
ID článku: 4117
další informace:www.zememeric.cz/clanek.php?zaznam=4108
www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=4qxwqNqL-Nc
www.youtube.com/watch?v=eCh7zSGoONc
www.mapy.cz/s/31pv


Z časopisu Zeměměřič č. 12-03a04
[Server]
Geodézie
GPS Školství
Zajímavosti Ze zahraničí
[Pošta]