[Home Page]

Zeměměřický betlém

Vážení kolegové,

kdyź si prohlídnete nejenom poslední číslo časopisu Zeměměřič, snad mi dáte za pravdu, že se zabýváme důležitými tématy pro nás obor.
Pokud nás chcete podpořit v naší práci, kromě předplácení si časopisu ve více kusech (možno i v digitalu na Publero.com), se můžete zapojit do projektu Zeměměřický betlém, který je níže představen.
Každá tisícikoruna prodlouží naši práci pro nás všechny. Připomínám, že časopis nedostává žádné prostředky od ČÚZK a žije pouze z předplatného, inzerce a ojedinělých darů.
Děkuji v této vážně době za případnou podporu třeba prostřednictvím Zeměměřického betlému.reklamní betlém
Zdroj: botany.cz

V Zeměměřickém betlému může být každý z vás

Pocta oboru zeměměřictví a katastru ale i redakční boj s krizí...

 

Reklamní papírové betlémy

Spolek českých betlémářů již několik let připravuje kalendáře s ukázkou reklamních betlémů českých firem před rokem 1948. Jde o zcela specificky český reklamní projev a našim betlémářům není známo nic podobného z jiné země. Existují sice i zahraniční papírové vystřihovací betlémy s reklamou na rubu, ale nikde nenesou jesličkové postavičky propagovaný výrobek jako dárek.
Své betlémy si dělaly i různé cechy, takže k jesličkám kráčeli pekaři, kominíci i voraři – geodet žádný.
Distribuce firemních betlémů začala okolo třicátých let minulého století a to hlavně kvůli světové krizi, kdy výrobci hledali nové formy reklamy. Barevně tištěné jesličkové archy s firemními značkami a reklamními slogany na jejich rubu byly přibaleny k bednám zboží a dávány zdarma stálým zákazníkům.
Převážně šlo o reklamu na kávoviny továren z Polabí (Pardubice, Kolín, Hradec Králové a Brandýs), ale i rakovnický Otta propagoval své prací prostředky a velkoobchod s pochutinami Kulík v Praze vydal betlém tříarchový. Reklamní betlémy končí se začátkem II. světové války a jedinou známou výjimkou je betlém firmy Albis z Opatovic nad Labem, nalepený na krabicích s čokoládovou vánoční kolekcí, vyráběnou v roce 1947.

Zeměměřický betlém

Pokud jste měli možnost prohlédnout si nějaký kalendář českých betlémařů s ukázkami 22 druhů těchto reklamních betlémů, určitě nám dáte za pravdu, že by byla radost, být také v betlému zachycen. Vydat si vlastní firemní betlém asi není v silách žádného z nás, ale vydat oborový zeměměřický betlém je už šance velmi reálná.
Z lícové strany postavy můžete být namalováni právě vy, jak kráčíte k jesličkám, a na rubové straně bude na věčnou paměť uvedeno vaše jméno. Jsou betlémy, kde dary Ježíškovi zachycují třeba logo výrobce cigorky, takže klidně může být vaše firemní logo umístěno na nějaké krabici, vozidle, vlaječce. Každý účastník tohoto projektu dostane 10 betlémů pro svoji potřebu. Betlém bude i součástí prosincového časopisu Zeměměřič, takže může být o Vánocích postaven v každé zeměměřické domácnosti.  Každý rok mohou postavičky přibývat a může se z toho stát i firemní či oborový prezent pro vaše partnery. Radost jistě uděláte i vašim dětem, vnoučatům, studentům, obchodním partnerům, ale dokáži si představit, že firma zaplatí svým nejlepším zaměstnancům každý rok figurky v našem zeměměřickém betlému. Možnosti užití jsou velké – důležité je nechybět v tomto náročném projektu.

Ceny pro účastníky

Vyfotografujte se v pozici, jak chcete kráčet k jesličkám, v této pozici vyfoťte i detail obličeje a přiložte také foto z anfasu. Vše označte svým jménem a pošlete co nejdříve do redakce (ať to stihneme do Vánoc zpracovat).
Cena za 1. postavu 1000 Kč a každá další postava sleva - 5 %. Cena za postavu s logem 3000 Kč, za větší objekt s logem (auto, domek...) 5000 Kč. Svatá trojice – cena smluvní. V ceně je 10 ks betlému pro postavu, 30 až 50 ks pro objekt s logem.
Betlém bude zachycovat současné období, takže mohou být zobrazeny i moderní přístroje, ale nebude futuristický.
Všechny postavy budou součástí zeměměřického betlému v časopise v nákladu 2000 ks. Nejenom, že zanecháte výraznou stopu na domácí zeměměřické scéně, ale účastí v projektu pomůžete vydávání časopisu Zeměměřič svými a dary potěšíte i Ježíška...

Kontakt: Radek Petr
603 787 118, redakce@zememeric.cz

redakce

vyvěšeno: 19.10.2012
ID článku: 4208
další informace:www.publero.com
www.betlemy.cz


Z časopisu Zeměměřič č. 12-09a10
[Server]
Různé
Historie Zajímavosti
[Pošta]