[Home Page]

GEODIS na Intergeo 2012 a GIS Esri v ČR

AKCE ROKU – INTERGEO 2012

Ve dnech 9. - 11. října 2012 se konal v německém Hannoveru již osmnáctý ročník největšího a nejvýznamnějšího mezinárodního veletrhu zaměřeného na geodezii, geoinformace a Land Management (správu území) – „INTERGEO 2012“. Na ploše 28 000 m2 se prezentovalo na 510 vystavovatelů z 31 zemí světa a veletrh, který se každoročně stěhuje do jiného německého města, navštívilo letos přibližně 16 000 návštěvníků především z řad odborné veřejnosti. Motem letošního ročníku bylo, volně přeloženo „Musíme umět přetavit naše data v relevantní informace a ty pak následně dostat do povědomí a praxe“.
Mezinárodní kongres a veletrh pro geodézii a geoinformace INTERGEO 2012 je tradičně nejvýznamnější akcí roku, kde se prezentuje vše kolem zeměměřictví, nové technologie v oblasti geoinformací a komplexní řešení pro veřejnou správu i soukromý sektor. 


Konference GIS Esri v ČR

Konference geografických informačních systémů Esri v České republice (24.-25. října 2012) patří svou návštěvností k největším konferencím GIS na území republiky. Rostoucí zájem ze strany uživatelů je vysvětlitelný nejen vysokou odbornou a společenskou úrovní konference, ale také zvýšeným zájmem o GIS ze strany trhu, kdy mezi uživatele Esri na území republiky patří velká část veřejné správy (krajské úřady, ministerstva, města a obce, Armáda ČR, ČSÚ), ale také telekomunikace, energetika a privátní sektor.
Konference se účastní uživatelé software Esri a ENVI, vývojáři aplikací v ArcGIS, ArcGIS Serveru, ArcGIS Engine a v dalších softwarových produktech firmy Esri. Protože technologie GIS využívá spolu s hardware i další informační technologie, jako jsou např. RDBMS apod., zúčastňují se konference také partneři z oblasti IT.Byl jsem zvědavý na prezentaci největší oborové společnosti GEODIS, která v loňském roce zásadně změnila svoji majetkovou strukturu. Vystoupení na těchto dvou zásadních akcí (evropské i domácí) ale nikoho nenechalo na pochybách, že GEODIS svoji výsostnou pozici neustále upevňuje.
Společnost GEODIS, stejně jako v minulých letech, prezentovala na své expozici ta nejnovější řešení, která jsou v současnosti na trhu geoinformací k dispozici. Některá z těchto řešení má společnost GEODIS dokonce sama registrována. Prezentovány byly nové technologie v oblasti geoinformací a také komplexní řešení pro veřejnou správu i soukromý sektor, která na základě získaných dat GEODIS přináší. Jedná se především o
- aplikaci PixoView® pro šikmé snímkování měst,
- aplikaci PanoramaGIS® pro efektivní práci s výstupy mobilního mapování,
- vlastní mobilní mapovací systém MOMAS,
- leteckou termovizi - bezkontaktní měření povrchové teploty,
- prezentace možností využití GIS dat v praxi,
- unikátní technologie pro dálkový průzkum země pomocí bezpilotních letounů – DRONŮ a také
- komplexní řešení pro oblasti zemědělství a dopravy.


Na konferenci GIS Esri dokonce veřejně vystoupil doc. Ing. Jiří Šíma, CSc., a GEODIS před všemi pochválil, že nám představuje světovou špičku v oblasti fotogrammetrie a sběru dat.

R. Petr

vyvěšeno: 31.10.2012
ID článku: 4213
další informace: www.geodis.cz


Z časopisu Zeměměřič č. 12-09a10
[Server]
Katastr nemovitostí
Geodézie GIS
GPS DPZ
[Pošta]