[Home Page]

Zemřel František Hrušák

Možná také znáte takové lidi, kteří do práce chodí jako první a odchází mezi posledními. Nebo kteří vždy ochotně pomohou, vysvětlí, poradí. Také v práci předpěstují hromadu rajčat a nadbytek rozdají kolegum. Nebo jejich slovo platí napříč různými provozy a vážnosti se těší v celém podniku. Nikam se necpou, vedoucovské funkce je míjejí, ale práce přibývá. Mohl bych pokračovat o Františkovi jako o správci podnikové chalupy Kartografie v Krkonoších, organizátorovi brigád atd.

Většina z vás Františka Hrušáka nezná, nedostal se do osobností oboru, nepsalo o něm GaKo, ale většina z vás se s jeho prací setkala. Byl dlouhá léta technickým redaktorem v Geodetickém a kartografickém podniku a Kartografii a jeho jméno najdete na turistických mapách do 90. let (kdy jsem je od něj převzal), ale také na automapách, autoatlasech, plánech měst... František toho stihl hodně a ještě jako důchodce vypomáhal v Ústředním archivu zeměměřictví a katastru. Ještě 22. března t.r. si na setkání důchodců připíjel s ostatními na zdraví a dnes přišla zpráva, že jeho pohřeb je v pátek 5.4.2013, ve 14,15 hodin v Praze - Motole.

Františku, ani nevím, jaký jsi byl ročník - možná 1930 jako můj táta. Dlouho jsme se neviděli, takže jsem Ti nestihl říci, že Tvůj obrázek vánoční vázičky, který jsi před 20 roky chtěl vyhodit, si stále o Vánocích doma vystavujeme.
Pořád se také v Přírodě na starých nástěnných turistických mapách setkávám v tiráži s Tvým jménem. Je neskutečné, že ty mapy už dávno neplatí, ale stále se drží. Tvá stopa v české kartografii hned tak nevymizí. Děkuji.

Radek Petr

vyvěšeno: 02.04.2013
ID článku: 4262
další informace:www.worldcat.org/title/sumava-klatovsko/oclc/314605149
www.worldcat.org/title/beskydy/oclc/314630014
www.zcm.cz/opac/zaznam.php?detail_num=8914&vers=1
www.zcm.cz/opac/zaznam.php?detail_num=8915&vers=1
trove.nla.gov.au/result?q=Hru%C5%A1%C3%A1k


Z časopisu Zeměměřič č. 13-01a02
[Server] KartografieRůzné [Pošta]