[Home Page]

Čestný název generála Josefa Churavého obdržel VGHMÚř

Při příležitosti oslav Dne ozbrojených sil ČR prezident České republiky propůjčil Vojenskému geografickému a hydrometeorologickému úřadu (VGHMÚř) čestný název generála Josefa Churavého.
Pětadevadesáté výročí založení vojenské zeměpisné služby si koncem září připomenou nejen současní pracovníci Vojenského geografického a hydrometeorologického úřadu, ale také všichni příslušníci Armády České republiky. Podle vyjádření plukovníka Marka Vaňka, ředitele VGHMÚř v Dobrušce, při slavnostním nástupu pracovníků úřadu v budově bývalého Vojenského zeměpisného ústavu v Praze 6 je hlavní úlohou úřadu v současnosti zabezpečení české armády a celého resortu obrany geografickými produkty a hydrometeorologickými informacemi. Ty jsou zvláště důležité pro činnost vzdušných sil.
Je to nesmírné ocenění naší práce a také práce našich předchůdců, uvedl 2. července 2013 plukovník Vaněk a dodal: Je pro nás ctí, že nám byl propůjčen čestný název generála Josefa Churavého, důstojníka, generála, který od roku 1934 působil ve Vojenském zeměpisném ústavu a bezprostředně se podílel na tvorbě mapového díla.

Součástí oslavy bylo také odhalení pamětní desky na historicky cenné a památkově chráněné budově, kde dříve sídlil Vojenský zeměpisný ústav na rohu ulic Rooseveltova a U Zeměpisného ústavu v Praze 6. Textová tabule s nápisem Vojenský zeměpisný ústav – významná instituce čs. zeměpisné služby bude kolemjdoucím připomínat jednak tvůrce, který tento architektonicky významný objekt projektoval, a také významnou instituci, která v něm dlouhá léta sídlila.

redakce

vyvěšeno: 03.07.2013
ID článku: 4318
další informace:www.geoservice.army.cz/htm/s_urad.html
www.acr.army.cz/informacni-servis/zpravodajstvi/vojensti-geografove-oslavi-95-let-existence--k-nemu-obdrzeli-cestny-nazev--86833/


Z časopisu Zeměměřič č. 13-07a08
[Server]
Geodézie
Kartografie Různé
Historie Z domova
[Pošta]