[Home Page]

Petr Šťovíček odvolán z čela SPÚ

Ministr zemědělství dnes odvolal šéfa Státního pozemkového úřadu za nestandardní styky s podsvětím. Je nepřijatelné, aby vysoký státní úředník podaroval lobbistu Rittiga. To jednomyslně odsuzují politici a žádali Ministerstvo zemědělství Mariana Jurečku, pod kterého Šťovíček spadá, aby z toho vyvodil patřičné důsledky. Šťovíček mimo jiné daroval loni vlivnému lobbistovi Rittigovi obraz k jeho narozeninám. Na něm je tento podnikatel vyobrazen jako vládce bohů Zeus.

Ředitele SPÚ odsoudil například i ministr zahraniční Lubomír ZAORÁLEK (oba ČSSD): Mám prostě pochyby o úředníkovi, který se takto podbízí. Se ukázalo, že právě vláda byla spojená s lidmi podobného typu a vlastně s podsvětím.

Přijde mi to, řekněme, za hodně nestandardní, aby tak vysoce postavený úředník se potkal s lidmi jako je pan Rittig, prohlásil Marian JUREČKA, ministr zemědělství (KDU-ČSL) a na dnešek si pozval Šťovíčka, aby mu celou situaci vysvětlil. To se nejspíše uspokojivě nepodařilo, Petr Šťovíček byl odvolán a vedením úřadu byla dočasně pověřena jeho náměstkyně Veronika Nedvědová.

redakce

vyvěšeno: 24.02.2014
ID článku: 4435
další informace:www.pfcr.cz/spucr/page.aspx?KategorieID=102
www.pfcr.cz/spucr/img/lidi/3463_big.jpg


Z časopisu Zeměměřič č. 14-01a02
[Server]
Pozemkové úpravy
Přečtěte si Z domova
[Pošta]