[Home Page]

Akce Bentley Systems CONNECTION v Praze přitáhla více než 150 účastníků

Akce Bentley Systems CONNECTION, která se konala 10. a 11. června v Praze,
přitáhla více než 150 účastníků

Bentley Systems, přední světová společnost zabývající se poskytováním komplexních softwarových řešení pro udržitelnou infrastrukturu, uspořádala ve dnech 10. a 11. června v Praze akci CONNECTION, které se zúčastnilo více než 150 odborníků v oblasti infrastruktury z okolního regionu. Přišli proto, aby se dozvěděli něco o společném prostředí CONNECT Edition pro realizaci komplexních projektů, tvořeném společným modelovacím prostředím, společným pracovním prostředím a společným datovým prostředím. CONNECT Edition využívá cloudové služby Microsoft Azure k překlenutí hybridních počítačových konfigurací pro každý projekt a podnik. Po skončení této dvoudenní akce nabité informacemi se mohli vrátit do svých organizací s tím, že dokonale chápou, jak může tento nový software k vašim službám pomoci jejich týmům k lepšímu propojení uživatelů, práci na propojených projektech a spolupráci mezi propojenými podniky. Navíc se dozvěděli o iniciativách společnosti Bentley, které zpřístupní většině uživatelů produktů Bentley tento nový, inovační software a umožní jim ho bezproblémově zařadit do stávajících pracovních postupů.

Hlavní projev: Úvod do CONNECT Edition

Malcolm Walter, výkonný ředitel společnosti Bentley Systems přednesl hlavní projev nazvaný Úvod do CONNECT Edition. Prezentace zahrnovala stručné ohlédnutí za třicetiletou historií společnosti tvořenou kumulativním rozvojem informačního modelování staveb (BIM), který pomohl uživatelům ke komplexnější realizaci projektů i ke zlepšení výkonu navrhovaných, postavených a provozovaných objektů. Provedl účastníky konference pokroky společnosti Bentley v oblastech projektového modelování, analytického modelování, konstrukčního modelování, modelování podle skutečnosti a modelování výkonu objektů a současně zmínil nejdůležitější akvizice, které vnesly nové možnosti do každé z těchto oblastí. Mezi novějšími zmíněnými akvizicemi byly SITEOPS, Amulet, (nyní AssetWise Amulet), Acute3D a EADOC.

Při probírání softwaru CONNECT Edition vysvětlil, že realizace komplexního projektu začíná společným modelovacím prostředím, ale vyžaduje jak společné pracovní prostředí zajišťované prostřednictvím systému ProjectWise, tak společné datové prostředí, které se vztahuje také na prostředí vlastníka AssetWise po uvedení do provozu. CONNECT Edition podle jeho slov všechny tyto prvky spojuje a propojuje.

Nejlepší je, že díky softwaru CONNECT Edition nemusejí uživatelé z oblastí architektury, inženýrství, výstavby a provozu (AECO) začínat stále znovu od začátku. CONNECT Edition jim umožní nadále využívat jejich stávající software a služby společnosti Bentley v libovolném hybridním výpočetním prostředí, v němž právě pracují, ale nyní mají možnost komplexního propojení v rámci projektu prostřednictvím cloudu Azure. Pomocí i-modelů pro vstupní i výstupní části projektu se mohou spojit také s dalšími vývojovými a podnikovými prostředími a prostřednictvím aplikací mohou přidat i svá zařízení používaná v terénu. Navíc mohou zavádět tuto novou technologii postupně, v jednotlivých fázích tempem, které jim vyhovuje, a tím zefektivnit přechod s ohledem na stávající pracovní postupy.

Dále oznámil uvedení programů Introductory Access pro CONNECT Edition a nové nabídky programu CONNECTED Partner.

Prostřednictvím programu Introductory Access pro MicroStation CONNECT Edition rozšiřuje společnost Bentley své pozvání na všechny předplatitele služby MicroStation SELECT společně se všemi předplatiteli SELECT Open Access a Enterprise License, kteří mohou mezi své nástroje zařadit MicroStation CONNECT Edition (SELECTseries 1) (bude to snadné, protože nedošlo ke změně souborového formátu MicroStation V8i). Spuštění programu Introductory Access pro MicroStation CONNECT Edition je naplánováno v průběhu června 2015. Registrovaní uživatelé si budou moci stáhnout software ze stránky www.bentley.com/CONNECT.

Na začátek července je dále plánováno spuštění programu Introductory Access pro Navigator CONNECT Edition, které týká se držitelů průkazů CONNECTIONS Passport. Všichni ostatní budou srdečně zváni, aby se zúčastnili zkušebního programu Navigator CONNECT Edition. Ti, kteří dokončí zkušební program, se budou moci zúčastnit slosování o ceny, mezi něž patří počítače Microsoft Surface Pro 3. Další informace najdou uživatelé na stránkách: www.bentley.com/NavigatorTestDrive-cz

Díky společnému modelovacímu prostředí v CONNECT Edition je společnost Bentley schopna rozšířit služby Project Playbook a Personal Playlist tak, aby zahrnovaly aplikační nástroje od partnerů z programu CONNECTED Partner – s licencováním a správou na bázi SELECTservice včetně předplatného prostřednictvím SELECT Open Access a Enterprise License. Úvodní nabídka programu CONNECTED Partner zahrnuje:

Prezentace uživatelů

Akce CONNECTION Praha zahrnovala také mnoho prezentací úspěšných uživatelů softwaru Bentley. Tyto význačné projekty mohly uspět nejen díky technologickému pokroku, ale také díky inovačním osvědčeným postupům v organizacích, které daní uživatelé zastupovali. Lokální uživatele reprezentoval projekt představený společností SUDOP Praha, a.s. o komplexním využití produktů a řešení společnosti Bentley při práci na projektu „Optimalizace traťového úseku Praha - Hostivař – Praha hlavní nádraží“.  

O společnosti Bentley Systems

Bentley Systems je přední světová společnost zabývající se poskytováním komplexních softwarových řešení architektům, inženýrům, geodetům, konstruktérům a vlastníkům/provozovatelům, která umožňují modernizaci designu, výstavby a provozu infrastruktury. Uživatelé produktů Bentley mohou využívat předávání informací mezi jednotlivými obory a po celou dobu životnosti infrastruktury, a zajistit tak projekty a prostředky přinášející lepší výsledky. Řešení společnosti Bentley zahrnují aplikace MicroStation pro informační modelování, služby v oblasti spolupráce ProjectWise umožňující dodávání integrovaných projektů a služby v oblasti provozu AssetWise pro zajištění inteligentní infrastruktury – to vše doplňují profesionální a komplexně řízené služby na celém světě. Další informace o společnosti Bentley najdete na adrese www.bentley.com.

redakce

vyvěšeno: 15.06.2015
ID článku: 4737
další informace:www.bentley.com/CONNECT
www.bentley.com/NavigatorTestDrive-cz


Z časopisu Zeměměřič č. 15-05a06
[Server]
GIS
Software Z domova
[Pošta]